幼儿园买来30.5千克葡萄,每千克3.6元,买苹果用去48.8元,买葡萄和苹果一共花去多少钱?
3.6×30.5+48.8=158.6(元)
The students are told great _____ should be made of their dictionaries to study English well. [ ]
A. value
B. cost
C. use
D. matter