问题
选择题
—How nice the MP4 is! How much is it?
—It _______ me ¥500. [ ]
A. spent
B. cost
C. bought
D. paid
答案
答案:B
—How nice the MP4 is! How much is it?
—It _______ me ¥500. [ ]
A. spent
B. cost
C. bought
D. paid
答案:B