问题
选择题
—_____ are the apples?
—Four yuan a kilo. [ ]
A. How many
B. How much
C. How heavy
D. How expensive
答案
答案:B
—_____ are the apples?
—Four yuan a kilo. [ ]
A. How many
B. How much
C. How heavy
D. How expensive
答案:B