The room with three windows in front of our classroom. [ ]
A. of
B. part of
C. is
D. are
答案:C
--- Why is the cake so expensive?
---- Maybe you don’t know a cake made of wheat costs less than _____ made of rice.
A.one
B.that
C.the one
D.another
同频干扰